Sky Garden w Londynie – darmowa atrakcja miasta

Do Londynu latam dość często i w końcu postanowiłam, że jeśli znów polecę, to zobaczę coś innego niż dotychczas. Zazwyczaj plan był taki: Oxford Street, Soho, Chińska Dzielnica, Piccadilly Circus, Trafalgar Square, Buckingham Palace, Downing Street, Big Ben, Tower Bridge, London Eye, Borough Market, Hyde Park… Będąc już n-ty raz, postanowiłam do typowej trasy dorzucić Sky Garden.

Sky Garden to podniebny ogród mieszczący się w wieżowcu o nazwie The Walkie Talkie. Na ostatnim piętrze budynku znajduje się wspomniany ogród z barami i restauracjami. Jednak nie to wywiera największe wrażenie, a widok na panoramę Londynu. My udaliśmy się wieczorem, więc mogliśmy podziwiać miliony świateł miasta. Niestety z powodu pogody wyjście na zewnętrzny taras widokowy było niemożliwe. Przy robieniu zdjęć trochę przeszkadzał deszcz spływający po szybach, ale i tak widok wart miliony, a za darmo!
Wieżowiec, w którym znajduje się Sky Garden

Aby dostać się do Sky Garden, trzeba zarezerwować darmowy bilet. Co poniedziałek wypuszczana jest kolejna pula wejściówek na okres dwóch tygodni. Zarezerwować je można na TUTAJ.

Sky Garden
Sky Garden
Panorama miasta zza deszczowych szyb
Sky Garden za dnia – zdjęcie z darmowej bazy zdjęć
Sky Garden za dnia – zdjęcie z darmowej bazy zdjęć
Wyjazd do Londynu jest zawsze bardzo dobrym pomysłem. To możliwość poznania nowych miejsc,  zwyczajów innych narodów. Londyn jest dla mnie odzwierciedleniem całego świata. I lubię to miasto chociażby za to, że pozwala mi doskonalić moje językowe umiejętności.  Nie była to jednak miłość łatwa i przyjemna i rodziła się w bólach, a dziś nie wyobrażam sobie by nie móc tam znów polecieć.
Następnym razem, dla uatrakcyjnienia wyjazdu,  postawię na The Shard.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MathsFlights
2 lat temu

Też w końcu udało mi się odwiedzić Sky Garden i zdecydowanie polecam każdemu. A co do samego Londynu, ja również mogę do niego wracać i wracać… 🙂

Ilona
2 lat temu

Pomimo deszczu na szybach widok robi wrażenie. A te dodatkowe rozmycia działają wręcz jak filtr artystyczny 🙂

Katarzyna
2 lat temu

Teraz żałuję, że nie odwiedziłam tego miejsca będąc w Londynie. No cóż, muszę tam wrócić!