Podróż Dziewczyny Spłukanej – Karolina Ponzo

Jeszcze nigdy (nie licząc „Kodu Leonarda da Vinci” Dana Browna) tak szybko nie przeczytałam książki. I nie chodzi mi o jej grubość, a o lekkość napisania oraz sposób przekazu, że wciągała, wciągała, a ja ją pochłaniałam. Karolino, napisałaś naprawdę świetną książkę, może nie tyle o samych podróżach, co o życiu. Napisałaś historie, w których widziałam swoje odbicie, napisałaś uczucia, które też gdzieś mi towarzyszyły podczas tych prawie 35 lat życia. Jestem Ci za tę lekturę bardzo wdzięczna i mam nadzieję na więcej.

zdjęcie pochodzi ze strony karolinaponzo.shoplo.com

Powieść Karoliny Ponzo naprawdę czyta się jednym tchem i daje dużo do myślenia. Towarzyszy temu cała paleta uczuć od radości do łez. Czyta się ją lekko i przyjemnie, a porusza naprawdę ważne aspekty życia. Porusza temat podróży, ale nie taki poradnikowy, nie mówi, gdzie jechać, gdzie iść, co zjeść, co zobaczyć. To książka o życiu jako swojego rodzaju podróży.

Nie przytoczę cytatów, bo tak naprawdę musiałabym przepisać ją chyba całą, ale uchylę rąbka tajemnicy i powiem, że najbardziej wzruszyły mnie słowa Australijki i ich puenta, która towarzyszyła bohaterce na ostatnich kilometrach El Camino: „Boże, Karolina, przestań płakać i pij to wino! Życie jest takie cudowne!”.

Książka jest rewelacyjna, szczera i prawdziwa. Jesteś stworzona do pisania. Naprawdę liczę na więcej, bo została we mnie pewna pustka, którą chciałabym zapełnić Twoimi przemyśleniami i przeżyciami. Moim zdaniem to pozycja obowiązkowa dla ludzi, którzy przeżyli pewien szok, mieli złą passę, znaleźli się gdzieś na krawędzi, ale nie chcą spaść, a maszerować przez życie dalej.

Aaa, i te białe zęby 😉

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ola | Chasing Colors

Też mam i muszę w końcu się za nią zabrać, bo czeka w długiej kolejce na stosiku nowych lektur. Bardzo mnie zachęciłaś!

Kinga
Kinga
2 lat temu

Przeczytam ją na pewno w drodze na wakacje 😉