Plaże na Oahu (Hawaje) – ranking!

Plaże na Oahu (Hawaje) są różnorodne. Każda inna, każda piękna. Jedna z gruboziarnistym piaskiem, druga z piaskiem niczym mąka, kolejna z widokami na zielone wzgórza. Utworzyłam swój subiektywny ranking, abyście mogli znaleźć coś dla siebie, swój plażowy raj.

plaże na Oahu (Hawaje)

Plaże na Oahu (Hawaje) – ranking

Większość plaż na Oahu (Hawaje) posiada tzw. beach park, czyli miejsce z drzewami, trawą, ławeczkami, gdzie można odpoczywać, grillować, pograć (warto czytać znaki informacyjne, bo nie w każdym beach parku można robić to samo). Przy plażach prawie zawsze są też bezpłatne toalety, prysznice, przebieralnie, parkingi, ratownik. Beach parki są bardzo zadbane. Poniżej znajdziecie mój ranking plaż. Dla każdego coś miłego!

Numer 1 – Sandy Beach

Na swojej liście podróżniczych marzeń napisałam „Hawaje… i mogę umierać”. I mogłabym, o ile zostałabym już zawsze na Sandy Beach. Połowa z Was pewnie wybrałaby na numer jeden inną plażę. Ale dla mnie to miłość od pierwszego wejrzenia. Sandy Beach to plaża mniej turystyczna, dużo na niej miejscowych, co ma ogromny wpływ na jej urok. Dość długa i szeroka, nie było ścisku. Piasek złoty, gruby. Niespokojny ocean rozrzucał fale na klify. Surferzy w tej kipieli wyczyniali cuda na deskach. W powietrzu rozbłyskała mgiełka, która pod wpływem słońca mieniła się kolorami. Coś pięknego! I chyba właśnie te widoki tak skradły moje serce. Przed wylotem specjalnie pojechałam na tę plażę jeszcze raz. To moja idealna plaża. I kiedy ktoś pyta o Hawaje, właśnie ją mam przed oczyma od razu.

plaże na Oahu (Hawaje), Sandy Beach

Numer 2 – Keaweula Beach

Piękna szeroka, długa plaża na zachodnim wybrzeżu, która z pewnością u każdego w rankingu znalazłaby się bardzo wysoko. Na jej korzyść przemawia niesamowity piasek, który przybiera takie odcienie lekko białego, różowego, a to dlatego, że jest w nim mnóstwo pokruszonych malusieńkich muszelek. W przeciwieństwie do Sandy Beach, gdzie widoki były bardziej na skalne klify, tutaj mamy zielone wzgórza. To, co dla mnie było najbardziej godne uwagi (oprócz piasku oczywiście), to spokój i cisza na tej plaży. Tylko szum fal.

plaże na Oahu (Hawaje), Keaweula Beach

Numer 3 – Hanauma Bay

Jedyna płatna plaża na Oahu (Hawaje). Koszt 7,50 $ od osoby, ale plaża warta swojej ceny. Nie da się na nią wejść bez obejrzenia filmiku o powstaniu, walorach i ogólnych informacjach dotyczących całej zatoki. Plaża dość mała. Gdzieniegdzie rosną palmy, są kawałki trawnika. Rzesze turystów to przyciąga tu niesamowity kolor wody i rafa koralowa. Niestety tutejsza rafa mocno zostaje w tyle w porównaniu do egipskiej.

plaże na Oahu (Hawaje), Haunama Bay

Numer 4 – Lanikai Beach

Najbardziej karaibska plaża na Oahu! Piasek jak mąka, biały, delikatny. Na plaży palmy. I to, czego najbardziej zazdrościłam – domy z wyjściem z ogrodu prosto na plażę. Bajka! Przy Lanikai nie ma beach parku. Jest on na siostrzanej plaży, Kailua. Te plaże naprawdę wprowadzają w zachwyt!

plaże na Oahu (Hawaje), Lanikai Beach

Numer 5 – Laniakea Beach

Żółwiowa plaża. Przede wszystkim to właśnie tutaj najprędzej spotkacie wygrzewające się w słońcu żółwie morskie. Miałam okazję podziwiać je zarówno na piasku, jak i we wodzie. Sama plaża momentami dość wąska i sporadycznie leżały duże skupiska kamieni. Prawdopodobnie nie jest to najpiękniejsza plaża Oahu (Hawaje), ale ma w sobie coś przyciągającego. Może dlatego, że jest trochę w ukryciu, a może dzięki tym żółwiom.

plaże na Oahu (Hawaje), Laniakea Beach

Numer 6 – Waikiki Beach

Waikiki Beach – chyba najbardziej znana plaża świata, a na pewno najbardziej znana plaża na Hawajach. Dla mnie jednak prawdziwe Hawaje zaczynają się poza nią. Waikiki jest wąska, mała, zapełniona po brzegi ludźmi. To tutaj piętrzą się wieżowce i prześcigają w swojej świetności hotele. Waikiki to typowa plaża miejska. Wzdłuż niej ciągnie się promenada z niezliczoną ilością sklepów i restauracji. Jedno trzeba jej przyznać – tętni życiem, w związku z czym przyciąga ogrom turystów. Ocean jest dość spokojny. Do popływania najlepsza miejscówka. Na Waikiki spędziłam też Sylwester, więc jakiś sentyment do niej mam. Pomimo wszystko być w Honolulu i nie zobaczyć Waikiki to grzech.

plaże na Oahu (Hawaje), Wikiki Beach

Numer 7 – plaże na Oahu (Hawaje) jakie udało mi się jeszcze zobaczyć

Plaża z „Lost / Zagubieni”

Ze względu na moje uwielbienie tego serialu nie mogłam przepuścić takiej okazji. Moja stopa, a nawet dwie, stanęły w tym samym miejscu co Sawyera! Ta plaża to Camp Mokulēʻia Beach.

plaże na Oahu (Hawaje), Lost Zagubieni

Waimanalo Beach

Długa, szeroka, trochę podobna do Keaweula. To podobieństwo widać przede wszystkim w otoczeniu zielonych wzgórz. Bardzo duży beach park, niestety czystość toalet właśnie tutaj pozostawiała wiele do życzenia. Plaża była praktycznie pusta. Co prawda byliśmy tam rano, ale poza nami tylko kilka osób rozłożyło ręczniki. Plaża według wielu uznawana za najlepszą na Oahu.

plaże na Oahu (Hawaje), Waimanalo Beach

Turtle Bay

Pośród wszystkich plaż na Oahu (Hawaje) to ta plaża zawiodła nas najbardziej. Niby spokojne wody oceany, niby zatoka, niby czysta, ale bardziej czułam się tam jak w Skorzęcinie niż na Hawajach. Prawdopodobnie przez ten „zachwyt” nie mam ani jednego zdjęcia.

Queen’s Beach

Queen’s Beach i Waikiki Beach praktycznie są obok siebie. Z pewnością Queen’s Beach odróżnia od Waikiki większy spokój i to, że sama plaża jest dużo większa. Z tej plaży rozciąga się ładny widok na właśnie Waikiki.

plaże na Oahu (Hawaje), Queen's Beach

Haleiwa

Plaża na North Shore. Północne plaże na Oahu (Hawaje) – to tutaj skupia się surferskie życie. Ogromne fale robią wrażenie, ale jeszcze większe wrażenie robią ci ludzie na deskach. To, co oni wyprawiają! Sama plaża otoczona palmami, kamieniami. W sumie wystarczyło usiąść i podziwiać, przyglądać się surferom – pełnia szczęścia.

plaże na Oahu (Hawaje), Haleiwa

Halona Beach

Plaże na Oahu (Hawaje) bywają też tajemnicze jak ta położona w pobliżu Sandy Beach. Malutka, ukryta za skałami, klifami. Fale uderzają o te, skały w konsekwencji czego nad plażą wiecznie unosi się mgiełka. Przy korzystnym warunkach można z niej podejść blisko Blowhole. Plaża nazywana jest też Eternity Beach, gdyż można było ją oglądać w kinowym klasyku Stąd do wieczności.

plaże na Oahu (Hawaje), Halona Beach

Jestem ciekawa, jak wyglądałby Wasz ranking. Dajcie znać w komentarzach, która plaża byłaby numerem jeden i jak przedstawiałaby się lista plaże na Oahu (Hawaje)?

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
7 miesięcy temu

Witaj wspaniały blog ,napisz proszę ,które plaże umieściłaś na 3 pierwszych zdjęciach w temacie o plażach na oachu (dokładnie chodzi mi o tą z posągiem hawajczyka i dwa poniżej z błękitną wodą) pozdrawiam.

Agnieszka
Agnieszka
6 miesięcy temu

Dziękuję i pozdrawiam.

Agnieszka
Agnieszka
6 miesięcy temu

Przepraszam,
a jak nazywa się plaża z Lost Zagubieni?