Komu w drogę, temu… gotówka czy karta? Uwaga KONKURS!

Czerwiec za pasem, wakacyjny, beztroski czas zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim wyjazdy zagraniczne. Spełniamy uśpione przez zimę podróżnicze marzenia. Odkrywanie Starego Kontynentu czy też poznawanie Nowego Świata stawia nas przed ważnym wyborem. Brać na wakacyjny wyjazd gotówkę czy kartę płatniczą? Z kolei jeśli karta, to złotówkowa czy walutowa?

Wakacyjne plany
To lato przedstawia się jednym planem: wyjazdem do Grecji z paczką przyjaciół. Wyjazd ma obfitować w zwiedzanie, ale nie może zabraknąć plażowania. Wynajmiemy auto i będziemy przemierzać wybrzeże greckiej wyspy. Będziemy jeść do oporu greckie przysmaki, objadać się lodami, tańczyć w rytm zorby, szukać najpiękniejszego miejsca na zachód słońca, biegać boso po rozgrzanych plażach, robić ogrom zwariowanych zdjęć. Wypoczywać, cieszyć się sobą i magazynować przecudne wspomnienia. Ale gdy już przyjdzie nam podejmować przyziemne decyzje, będziemy płacić kartą walutową z wymienionym online Euro. Dlaczego? Ponieważ…

Gotówkowy zawrót głowy
Gotówką zapłacimy wszędzie, mamy kontrolę nad tym, ile wydajemy, nie ma dodatkowych kosztów, ale z drugiej strony noszenie jej przy sobie zwłaszcza w niektórych regionach bywa niebezpieczne, możemy paść ofiarą złodziei albo w letnim roztargnieniu sami ją zgubić. Bywa, że pojawią nam się nadprogramowe wydatki, a w portfelu mamy tylko odliczoną kwotę i co wtedy?

 

Siła małej plastikowej karty
Nie neguję wyjazdów z gotówką. Sama tak postępuję, ale w podróż zabieram jeszcze swój mały plastikowy skarb w postaci karty płatniczej do konta walutowego. Dlaczego nie złotówkową? Karta płatnicza w złotówkach naraża nas na dodatkowe koszty związane z prowizjami, przewalutowaniami. Niektóre banki pobierają duże kwoty od płatności dokonanych kartą podczas wakacji, ale także od wypłaty gotówki w bankomatach. Karta do konta walutowego nie ma kosztów prowizyjnych za płatności, wypłaty gotówki ani kosztów przewalutowania. W większości konta walutowe są też korzystne – brak opłat lub ich części, darmowe karty, itp., ale wszystko trzeba dokładnie sprawdzać w ofercie poszczególnych banków. Ja posiadam i konto, i kartę walutową do konta całkowicie za zero złotych. Karta do konta walutowego ma jeszcze jedną, ogromną zaletę – mianowicie pozwala na wymianę walut przez internetowe kantory, które mają o wiele korzystniejsze kursy niż kantory stacjonarne, o bankach już nie wspominając. Zaletą jest też szybkość wymiany i dostępność 24/7. Jednym z takich internetowych kantorów jest Walutomat.pl.

 

Walutomat.pl
Rejestracja na stronie jest bezpłatna. Walutomat.pl  oferuje wymianę 24/7 po ustalonym przez nas kursie, obsługę wszystkich banków w Polsce, szybkość – wymiana EUR, USD, GBP, CHF w ciągu 15 minut i nawet 8% tańszą wymianę niż w kantorach stacjonarnych i bankach oraz bezpieczeństwo: zabezpieczenia technologiczne jak w bankach internetowych, weryfikacja sms.
Na czym to polega? Wpłacamy określą kwotę w złotówkach z naszego banku na konto w Walutomat.pl i składamy zlecenie wybierając najkorzystniejszy kurs lub wyznaczając własny i już nawet po 15 minutach możemy cieszyć się gotówką na naszym koncie walutowym.
Dlaczego jest tak korzystnie? Walutomat.pl pobiera tylko małą prowizję (wg regulaminu serwisu) w okolicach 0,2% pomniejszoną dodatkowo o ewentualne zniżki, ale nie mniejszą niż 0,01 jednostki waluty do każdej zawartej transakcji. Kursy są korzystniejsze, gdyż Walutomat.pl nie zarabia na spreadzie, czyli różnicy pomiędzy kursem kupna i sprzedaży, bo kurs ustalają sami uczestnicy platformy. W tej chwili możesz skorzystać jeszcze z 50% rabatu na pierwszą wymianę! 

 

 

 

O wielkości internetowej wymiany przekonałam się będąc w Hiszpanii. Ja płaciłam kartą walutową z wcześniej wymienioną walutą w kantorze walutowym. Znajomi gotówką. której w końcu im brakło, a potem kartą płatniczą, ale złotówkową. Bank, w którym mieli konto, pobrał prawie 3% kwoty przewalutowania! Wydawać by się mogło, że to tylko niewielka liczba, ale przy kolejnych lodach, wejściówkach, pamiątkach, biletach przejazdowych robi się większa suma. Karta walutowa uratowała nas także w Amsterdamie, gdzie bilet na pociąg kupić można tylko bilonem albo płacąc kartą. W tym przypadku mały plastik wygrał nawet z portfelem wypchanym plikiem pieniędzy.

Korzyść wymiany kursowej na Walutomat.pl przedstawia poniższe porównanie. Są to print screeny z mojego konta na Walutomat.pl oraz z przykładowego banku. Kursy z tego samego dnia.

 

 

Przy wymianie 1000 EUR (nie uwzględniam w przykładzie prowizji) na wymarzony, przyjacielski wyjazd do Grecji w Walutomat.pl zapłacimy 4239,70 zł , a w banku 4375,30 zł, różnica to 135,60 zł na korzyść dla wymiany internetowej. Ponad 100 zł na dodatkowe, wakacyjne przyjemności.

KONKURS

 

Walutomat.pl przygotował konkurs fotograficzny „Niesamowite wakacje”. Zasady są proste. Wystarczy przesłać zdjęcie, kolaż, filmik, rysunek, opis miejsca, które wywarło na Was ogromne wrażenie, zaparło dech w piersiach. Konkurs trwa od 22 czerwca br. do 31 lipca br. Prowadzony jest na Facebooku, Twitterze oraz poprzez e-mail. Nagrodzonych zostanie aż 28 osób! Wśród nagród są: bon na wycieczkę o wartości 4000 zł, Apple iPad, aparat fotograficzny, torby z matą plażową, koszulki, ręczniki sportowe, torby plażowe oraz kije do selfie. Nie zwlekajcie! Na pewno każdy z Was ma w swoim archiwum jakieś ciekawe, niesamowite, piękne i pełne wspomnień fotografie.
Po więcej informacji dotyczących konkursu klikajcie TUTAJ, a z regulaminem możecie zapoznać się TUTAJ.

 

*współpraca walutomat.pl

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
MathsFlightsAgnieszka F. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Agnieszka F.
Gość

Na wyjazdach płacę i tak, i tak 🙂 W zależności od sytuacji 🙂
Pozdrawiam 🙂

MathsFlights
Gość

Trochę lokalnej waluty zawsze staram się mieć przy sobie, ale większość funduszy przeznaczonych na wyjazd zawsze mam na karcie walutowej. A na wszelki wypadek mam też zawsze przy sobie kartę kredytową.

Pozdrawiam! 🙂