Do Zdroju!

Czasami bywa i tak, że to NFZ wysyła nas na przymusową podróż po ich placówkach. I tak oto zaczęła się moja przygoda po zdrowie do zdroju, czyli Polanica Zdrój, Kudowa Zdrój i Duszniki Zdrój. Wszędzie pięknie, wszędzie malowniczo, zielono, dywany z kwiatów, palmy w donicach, parki, alejki, uzdrowiskowa woda, świeże powietrze. Cud, miód i orzeszki na naszą duszę i serce.

Polanica Zdrój

Ładne, czyste, zadbane miasteczko z przepięknym Parkiem Zdrojowym i królującą w nim Pijalnią oraz sanatorium Wielka Pieniawa. To, co najbardziej przykuło wzrok, to czystość miasteczka, aż niespotykana. Ze wszystkich trzech ww. miast, które odwiedziłam we wrześniu, Polanica najbardziej tętniła życiem. Ja wprost pokochałam dywany z kwiatów. Do tego liczne fontanny, altanki, ławeczki. Odpoczynek w pełni tego słowa znaczeniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kudowa Zdrój
 
Moim zdaniem najpiękniejsze miasteczko uzdrowiskowe. Park Zdrojowy z głównym placem – cudowny, te palmy! Do tego najładniejsza Pijalnia Wód, powiedziałabym, że z pałacowym wnętrzem. I to, czego po prostu nie da się ominąć, to Ogród Muzyczny, aż tonie w kwiatach, zieleni, przepięknych rzeźbach instrumentów muzycznych. Ogólnie jestem zauroczona Kudową Zdrój.
Kudowa Zdrój jest bardzo dobrą bazą wypadową w Góry Stołowe na Szczeliniec czy Błędne Skały. W Czermnej znajduje się też Kaplica Czaszek. Niewielka kaplica, której ściany ciasno wyłożone są czaszkami i kośćmi ludzi (około 3 tys. kości), którzy zmarli podczas wojen czy epidemii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Duszniki Zdrój
 
Miasto słynie z kolorowej fontanny, która przy muzyce Chopina rozbłyska kolorowymi światłami w okresie wiosny, lata i jesieni o wyznaczonych porach. W Parku Zdrojowym mieści się oprócz wspomnianej fontanny Pijalnia, Sanatorium, Dworek Chopina i jego pomnik. Osobiście Duszniki przypadły mi najmniej do gustu, ale nie umniejsza to ich wartości jako uzdrowiska, jednak muszę podkreślić, że dla mnie Park Zdrojowy był najmniej atrakcyjny, a znajdujące się w nim budowle, np. Pijalni czy Sanatorium Jan Kazimierz –  trochę nawet zaniedbane.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Ciekawe miejscaAgata Travelling backpackJoanna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Joanna
Gość

Pięknie tam !! 🙂 Fontanna z kulami granitowymi mega ! Robiłam podobną w Olsztynie 🙂

Agata Travelling backpack
Gość

Ja byłam kiedyś zimą na jeden dzień w Krynicy Zdrój. Było bajecznie! Te uzdrowiska, które pokazałaś wyglądają zachęcająco!

Ciekawe miejsca
Gość

Chyba muszę się tam wybrać, zdjęcia przeurocze.